PRODUCENT BRYKIETU DĘBOWEGO

BRYKIET DRZEWNY

Ponieważ jest to niezwykle wydajne, a przy tym tanie źródło energii, stanowi bardzo interesującą alternatywę dla drewna. Brykiet odznacza się niskim poziomem wilgotności, a poza tym uchodzi za znacznie bardziej ekologiczny. Jego ważnym atutem jest również łatwość użytkowania. Stosowanie brykietu wiąże się również z oszczędnością pieniędzy. Przy zachowaniu bardzo niskiego kosztu, pozwala on na wygenerowanie dużej ilości ciepła. Stosują go zarówno klienci indywidualni, jak też różnego typu kotłownie odpowiedzialne za wygenerowanie ciepła dla większych obszarów. Za pomocą brykietu z powodzeniem palić można w piecach na węgiel i koks, co czyni z niego rozwiązanie bardzo uniwersalne.


Zalety stosowania brykietu:

• ekologia (mała emisja gazów i pyłów do atmosfery);

• duża wartość opałowa (dwa kilogramy brykietu są ekwiwalentne wobec jednego litra oleju opałowego);

• wygoda użytkowania dzięki precyzyjnemu dozowaniu oraz minimalnej ilości popiołu;

• poręczne i czyste opakowania z brykietem mogą z powodzeniem być przetrzymywane nawet przez długi czas;

• brykietem palić można w piecach na węgiel i koks;

• spalanie brykietu jest procesem stopniowym i długotrwałym;

• łatwy transport i przechowywanie dzięki dużej gęstości;

• brykiet nie zawiera w sobie szkodliwych substancji obecnych w niektórych alternatywnych paliwach;

• bardzo niewielka emisja dwutlenku siarki, a także pozostałych szkodliwych substancji, powstających w procesie spalania;

• możliwość stosowania zarówno w kotłowniach indywidualnych, jak i obsługujących duże sieci;


Forma brykietu: kostka RUF

Wymiar: 120mm x60mm

Długość: 150mm

Waga: około 1,05 kg/ szt.

Wilgotność: 8%+/- 1%

Rozwój ciepła: harmonijny

Wartość grzewcza: ok. 4500 kcal (ok. 18 841 KJ)

Objętość tona: 2m3

Pakowanie: worki polipropylenowe po 10kg

Paletowanie: 960kg na palecie

Materiał: drewno dębowe


Gdzie stosuje się brykiet?

Drzewny brykiet nadaje się do efektywnego spalania w różnego typu kotłach. Mogą to być zarówno modele odznaczające się niewielką mocą, wyposażone w ręczny zsyp, lub kotły o zsypie automatycznym, jak też kotły kontenerowe średniej mocy, wyposażone w system komputerowego sterowania spalaniem. Brykiet sprawdza się również w kotłach zgazowujących. Doskonale sprawdza się zastępując miał, bądź węgiel, jak też stanowiąc uzupełnienie tych paliw. Warto pamiętać, by stosując paliwa zamienne zawsze ściśle przestrzegać zaleceń producentów wykorzystywanych urządzeń grzewczych. Spalanie brykietu celem pozyskania energii, aby było maksymalnie ekologiczne i sprawne, powinno odbywać się w kotłach posiadających specjalną konstrukcję. Posiadają one powiększony obszar powierzchni wymiany ciepła, a ponadto zapewniają znacznie lepsze mieszanie spalin przy zachowaniu wysokich progów wartości współczynników nadmiaru powietrza. Tego rodzaju kotły wyposażone są w specjalne komory spalania posiadające stałe lub ruchome ruszty. Ruszty te zaprojektowano tak, by pozwalały na spalanie różnego typu odpadów drzewnych.


Przechowywanie brykietu:

Do przechowywania brykietu najlepiej nadają się suche pomieszczenia o odpowiednim przewiewie. Warto mieć na uwadze, iż polirypylenowe worki mogą podczas przeładunku łatwo ulec przetarciu, stąd należy zachować odpowiednią ostrożność przy przeładunku, jak też unikać rzucania nimi.

Analiza fizykochemiczna brykietu drzewnego