ZAKŁAD STOLARSKI ZŁOTY SĘK

Poznaj naszą historie

O FIRMIE

Firma istnieje od 1983 r. jest prywatnym, rodzinnym przedsiębiorstwem, ze 100% polskim kapitałem, z siedzibą w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej - w miejscowości Czarna Białostocka niedaleko Białegostoku.


Technologia firmy Złoty Sęk zaczyna się od momentu zakupu surowca w postaci drewna dłużycowego. Następnie drewno zostaje popiłowane na mokro za pomocą traków pionowych na lamele o grubości do 8mm. Deski są suszone w komorach suszarnianych i kalibrowane do szerokości, długości i grubości. Tak obrobiony materiał może być sprzedawany w postaci lameli drzewnej. Dalsza obróbka prowadzi do wytworzenia deski podłogowej. Część materiału z produkcji lameli drzewnej przeznaczana jest do wytworzenia drzwi drewnianych oraz elementów wykończeniowych mieszkań. Stolarka wykończeniowa wykonywana jest w technologii ramiaka klejonego. Odpady poprodukcyjne w postaci wiórów, pyłów i zrębek przeznaczone są na brykiet drzewny. W taki sposób cykl produkcyjny w firmie Złoty Sęk zostaje całkowicie zamknięty.

HISTORIA

Na początku działalności zajmowaliśmy się produkcją boazerii, luster ozdobnych i drzwi z drewna. Jednak w miarę upływu czasu rozszerzyliśmy asortyment. Od 1995 roku zaczęliśmy produkcje drzwi drewnianych wewnętrznych i wejściowych. Od roku 2000 wprowadziliśmy produkcję wierzchniej warstwy podłogowej tj. lameli, aby w roku 2010 rozpocząć produkcję gotowego produktu w postaci dwuwarstwowej i trójwarstwowej deski podłogowej. Rok 2011 niesie ze sobą zmiany w postaci produktu QUERCUS LONG.


Przez ponad 28 lat działalności marka firmy ZŁOTY SĘK wiązała się z dokładnością i precyzją. Od pięciu lat stała się jedna z najbardziej dynamicznych firm w produkcji lameli drewnianej i deski podłogowej.


W 2003 roku powierzchnia firmy powiększyła się z 0,7 ha do prawie 6 ha poprzez zakupienie nowych terenów na inwestycje w Czarnej Białostockiej.


Koniec roku 2004 zaowocował otwarciem hali trakowej i dwóch komór suszarnianych. W 2005 roku powstał budynek magazynowy do przechowywania i selekcji lameli podłogowej, natomiast w roku 2006 zmodernizowano park maszynowy przez zakup kolejnego tarka poziomego oraz szlifierki szerokotaśmowej.


Od roku 2006 firma jest członkiem Business Centre Club a produkt LAMELA DĘBOWA został odznaczony Medalem Europejskim.


Rok 2007 zaowocował w kolejne nowe inwestycje w postaci linii produkcyjnej do produkcji brykietu.


W roku 2008 powstała nowoczesna Hala Produkcyjna lameli drzewnej, którą corocznie modernizowano poprzez zakup nowoczesnych technologii.


Rok 2011 linia technologiczna do produkcji i lakierowania deski podłogowej warstwowo klejonej do długości 6m. Oprócz efektów technologicznych realizowane inwestycje wpływają na poprawę warunków ochrony środowiska, ponieważ modernizacji ulegał system gospodarki odpadami.


Od roku 2013 został otwarty Salon Firmowy w Czarnej Białostockiej ul. Fabryczna 3

tel: 85 7103 279, 602 484 223

LOKALIZACJA

Fabryka mieści się w Czarnej Białostockiej, malowniczo położonej miejscowości pod Białymstokiem, około 40km od granicy białoruskiej.


W skład firmy wchodzą dwa zakłady produkcyjne, rozmieszczone na ternie gminy Czarna Białostocka, zatrudniające około 60 osób.


  • I oddział - ulica Młynowa 53
  • II oddział - ulica Fabryczna 3


W roku 2013 został otwarty SALON SPPRZEDAŻY produktów firmy.

Salon firmowy czynny:

Poniedziałek - Piątek: 8.30-16.30

Sobota: 8.00-12.00

Tel: 85 7103 279 lub 602 484 223

EKOLOGIA

Nasze produkty są wytwarzane wyłącznie z naturalnego surowca; tym samych wolne są od szkodliwych związków chemicznych, są przyjazne w użytkowaniu. Drewno stosowane do produkcji, pozyskiwane jest z kontrolowanej wycinki, będącej istotnym czynnikiem w zachowaniu zdrowego ekosystemu leśnego.